Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Tanışalım Konuşalım / Ynt: Merhabalar diyarbakırdan fatih ben
« Son İleti Gönderen: Ap serkan 06 Ara 2018 00:33:32 »
Slm
2
Kuranı Kerim / Tekbir Hatimi Yapma
« Son İleti Gönderen: AbAhTaMuhMus 27 Kas 2018 20:26:32 »
Değerli Arkadaşlar ,
Ben en korkulu anlarımda ve İmanımın had safhaya ulaştığı anlarda, içimden durmadan Tekbir Hatimi yapıyorum. Normalde beş saniyede hiç zorlamdan altı Tekbir getirebiliyoruz. Zorlasak belki beş saniyede 7-8 Tekbir getirebiliriz. Ve çalışanlar günde yirmi saat, dört saat uykuyla , çalışmayanlarda iki günde dört saat uykuyla hızlıda muhteşem sayılara ulaşabilirler. Karanlık günlerden geçtiğimiz şu günlerde İmanımıza sahip çıkalım. Dünyamızdaki tüm Müslümanlara İmanlı duruşumuzu göstererek sahip çıkalım. Direksiyonda,tehlikeli işlerle uğraşanlar vede öğrenciler az okumalı. Ayrıca, önceden Namaz borcu ve Tesbihat borcu olanlarda bence bu borçlarını tamamlamalı diye düşünüyorum.
Hayırlı Forumlar
4
Kuranı Kerim / Mâun Suresi Hatimi
« Son İleti Gönderen: AbAhTaMuhMus 09 Kas 2018 23:50:19 »
Değerli Arkadaşlar ,
Ben bu hatimi yaparken, özellikle Zekatımı vermeyi, özürlü tutamadığım Orucumun fidyesini muhtaç Mümin Müslümanlara vermem gerektiği, Müminlere güler yüzlü ve anlayışlı davranmam gerektiği , Namazlarımın vakitlerini kesinlikle kaçırmamam gerektiği , kaçırsam bile en kısa sürede kazalamam gerektiği, Namazlarımı kılarken , tüm kalbimle RABBİMİZE tam teslimiyet içinde olmam gerektiğini düşünmüşümdür. Ve hatimleri yaparken çok huzurlu olmuşumdur. Salavatlar ve Ettahıyatü ve Dua ile başlayp, 1.000 Maun Suresini okuyorum. Sonrasında yine Salavatlar ve Ettahıyatü ile bitiriyorum, dışımdan çok kısık sesle okuyarak. Sonrasında artık gün boyu içimden ne okuyabilirsem. Elbette şöförler,tehlikeli işlerle uğraşanlar ve öğrenciler hem az okumalı hemde okuyacakları zamanı iyi seçerek kazaya mahal vermeyecek zamanlara denk getirmeliler. Ayrıca sure hatimlerinide artık yılın aylarına yada haftalarına yada günlerine bölebiliriz diye düşünüyorum
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar
5
Kuranı Kerim / Kurayş Suresi Hatimi
« Son İleti Gönderen: AbAhTaMuhMus 01 Kas 2018 14:10:24 »
Kurayş Suresi Hatimi 

Değerli Arkadaşlar ,
Ben bu Sureyi okurken Kurayş Kabilesinin Hz.Kabe (A.H.) ın koruyucuları olduğu ve biz Hz.Peygamber İsimleri taşıyan Mücahidlerinde Hz.Kabe (A.H.) ın yılmaz bekçileri olduğumuz ve canımız pahasına KABE mizi korumamız gerektiğini düşünmüşümdür hep. Zaten Saf Mümin Mücahid Müslümanlar olarak, hiç bir noksanımız olmadan , her konuda ALLAH (C.C.) için devamlı her konuda Cihadda etmekteyiz. Salavatlar ve Ettahıyatü ve Dua ile başlayp, 1.000 Kurayş Suresini okuyorum. Sonrasında yine Salavatlar ve Ettahıyatü ile bitiriyorum, dışımdan çok kısık sesle okuyarak. Sonrasında artık gün boyu içimden ne okuyabilirsem. Elbette şöförler,tehlikeli işlerle uğraşanlar ve öğrenciler hem az okumalı hemde okuyacakları zamanı iyi seçerek kazaya mahal vermeyecek zamanlara denk getirmeliler.
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar
6
Tanışalım Konuşalım / Merhabalar diyarbakırdan fatih ben
« Son İleti Gönderen: m.fevzeddin 30 Eki 2018 16:01:31 »
Merhabalar. Ben diyarbakırdan fatih. Tanışmak isteyen arkadaşları bekliyorum..
7
Kuranı Kerim / Nasr Suresi Hatimi
« Son İleti Gönderen: AbAhTaMuhMus 29 Eki 2018 00:08:20 »
Değerli Arkadaşlar ,
Ben bu hatime çocukluğumda başladım. En zor zamanlarımda bu Sureyi okur, rahatlar ve neşelenirdim. Çok büyük anlamlar ifade eden ve her Müslümanın mutlak yapması gereken bir Hatimdir diye düşünüyorum. Önce tabiki Salavatlar ve Ettahıyatü ile dua ile başlayıp, sonrasında çok kısık sesle dışımızdan, 1.000 tane oluncada yine Salavatlar ve Ettahıyatü ile bitiriyorum. Ondan sonra gün içinde içimden yine bu Hatimi yapmaya devam ediyorum. Çok hızlı şekilde okuyarak , artık günlük kaç adet okuyabilirsem. Artık isteğe göre, yılın ayına bölünebilir, haftasına bölünebilir, yada gününe bölünebilir. Çok Mübarek bir Sure. RABBİM nasiplenmemizi Buyurmuş İnşallah.
Şöförler , tehlikeli işlerle uğraşanlar vede öğrenciler az ve müsait oldukları zamanlarda kazaya mahal vermeyecek şekilde Hatimlerini yapmalılar.
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar


8
Kuranı Kerim / Felak Suresi Hatimi
« Son İleti Gönderen: AbAhTaMuhMus 23 Eki 2018 17:58:12 »
Değerli Arkadaşlar,
yine Nas Suresinde belirtilen Önceki Nesil ve İmamlardan bize aktarılan nazar,büyü,moral bozukluğu gibi olaylarada iyi gelen. Genelde Hocaefendilerin, Namaz Sureleri Hatimlerinden Felak Suresi Hatimi. Yine dışımızdan çok kısık sesle 1000 tane okuyoruz. Öncesinde Salavatlar ve Ettahıyatü ve dua, Sonrasında yine Salavatlar ve Ettahıyatü ile bitiriyoruz. Sonrasında gün içinde içimizden okumaya devam ediyoruz. Artık gün boyu ne kadar yapabilirsek vede yılın her ayını bir Sure Hatimine yada haftalara yada günlere bölersek ne ala. Tabiki tehlikeli işlerle uğraşanlar, şöförler vede öğrenciler hem az okumalı, hemde tehlikeye mahal vermeyecek zamanlarda vede ders çalışmadıkları zamanlarda okumalı. Arkadaşlar, yazı kalır mantığıyla benim bununla oldu 65.009 mesaj.  Çok Şükür RABBİME.
Hayırlı vede Bol Hatimli Günler
9
Anket Bölümü / Ynt: Çay harareti alır mı?
« Son İleti Gönderen: angeL 18 Eki 2018 00:03:21 »
Şahseeeeeeen bi fikrim yok ama aldığı söyleniyo  ;D
10
Bölüm Kuralları:

1) HarikaSohbetForumlari Genel Kuralları bu bölüm içinde geçerlidir.
2) Oyun konuları Max. 2000 mesaja kadardır. 2000 Mesajı geçen konular kilitlenicektir.
3) Oyunlar farklı olmalıdır, birbirine yakın oyunlar açmamaya özen gösteriniz.
4) Oyun konularında ardı ardına mesaj atmak ve ikili muhabbet veya ikili oyun çevirmek yasaktır.
5) Oyun bölümü eğlence amaçlıdır, konuları sulandırmak ( geyik muhabbeti ) yapmak yasaktır. Konuların devam etmesi ve arkadaşlarınızın eğlenceleri bölünmemesi için lütfen bu konuya özen gösteriniz
6) Oyun konularında siyaset ve karşınızda ki kullanıcıyı küçümsemek, hakaret veya tartışma yaratıcak oyun, mesaj vb. yasaktır. Birbirimize karşı her zaman saygı göstermeli ve bu tür rahatsız edici mesajları bölüm sorumlularına iletmeliyiz.
7) Lütfen Konu açmadan önce açıcağınız oyunun bölümde daha önce açılmış mı diye kontrol ediniz.
8 ) Sayı oyunları yasaktır.
9)Kalbinden Geçeni Söyle vb. türden oyunlar açmak yasaktır.
10) Forum oyunlarını 'laf gönderme' yapmak için kullanmayınız.

Yaratıcılığınızı konuşturma vakti geldi, güzel oyunlar üreticeğinize eminim

Herkese İyi eğlenceler...

Saygılar
Sayfa: [1] 2 3 ... 10

Dost Siteler : sohbet siteleri | sohbet odaları | bizim mekan | islami sohbet | islami chat | mynet sohbet | cinsel sohbet |