Gönderen Konu: 1.ci Haftanìn Konugu. ' Sky '  (Okunma sayısı 607 defa)

Sima

• Ziyaretçi
1.ci Haftanìn Konugu. ' Sky '
« : 17 Oca 2018 15:29:55 »

<Sima> Merhabalar Sky, Chat.Gen.tr nin sahibi olarak seninle röportaj yapacağız. Röportajin Sonunda forum üyelerinden gelen sorularda Olabilir. Postu Takip Ederek Onlarida Cvplayabilirsen Seviniriz (:

<Sky> Merhaba Sima hanım, öncellikle teşekkür ederim zahmet edip benimle röportaj isteğinde bulunduğunuz için.

<Sima> Ay ne Demek Efenim Herzaman :D
Sevgili Sky istersen önce biraz kendinden bahset bizlere. :)

<Sky> Adım Ömer Erzurum / Pasinler doğumluyum, İstanbul / Maltepe semtinde ikamet etmekteyim, Şişli semtinde kendime ait bir şirketim var şirketim internet üzerinden kullanıcılaa hizmet veren bir servis ağıdır, ayrıca inşaat işi ile uğraşmaktayım.

<Sima> Peki Ömer, internet ile tanışman nasıl oldu?

<Sky>İnternet ile tanışmam 2000 li yıllarda oldu o zamanlar malum çocuk denilecek yaşlardaydık ve her çocuk gibi oyun ile başladı internet hayatımız. Bir süre sonra diğer çocuklar gibi oyun oynamaktan pek zevk almayan biri olduğumu hissetim ve internette araştırmalar yapmaya başladım. O zamanlar abimin bir irc açtığını duyunca orada takılmaya başladım ve bu sayede kendimi geliştirme fırsatı buldum, site yapımı yazılım ve seo alanlarımda kendimi geliştirerek bugünlere gelmiş bulunuyorum.

<Sima> Ömer , IRC ile tanışman nasıl oldu, onu hatırlıyor musun?

<Sky> İrc ile tanışma hikayesi 2004 yılında oldu, abimin bir irc açtığını söylemesi ile başlamış oldum.

<Sima> Herkes seni zaten Chat.Gen.Tr ile tanıdı başka nerelerde bulundun?

<Sky> Aslında Chat.Gen.TR ile tanışma hikayemiz daha yeni 1 sene kadar önce siteyi bir arkadaşımdan satın aldım. Daha önce 2003 yılından 2017 yazına kadar idealsohbet.com'un sahibi konumundaydım orayı bazı sebeplerden dolayı satmak zorunda kaldık. Arkadaşlarımız özel isteği üzerine 1998 den beri aktif olan Chat.Gen.TR'yi tekrar açarak güzel bir ortam olması için çaba harcıyoruz ve çabalarımızın meyvesinide aldığımızı söyleyebilirim.

<Sima> Sevgili Sky, Chat.Gen.Tr nin Suanki Yonetim Tablosuyla ve Kullanicilariyla Ilgili Dusuncelerin Nelerdir ? :)

<Sky> Chat.Gen.TR yönetim kurulu tamamen elit ve kaliteli insanlardan oluşmaktadır. Yönetim kadromuza girmek isteyen arkadaşlar hemen dahil olamıyor malesef aramıza, öncelikle aopluk görevini yapması gerekiyor daha sonra ise, uygun görüldüğünde arkadaşlarımız eğer o ismi toplantılarda telafuz ederse, oylamaya sunuluyor ve oylamanın sonucuna göre eklemesine yada eklenmemesine karar veriliyor. Amacımız her yönüyle kaliteli kullanıcılarımıza kaliteli hizmet verebilmek ve hep beraber güzel bir şekilde büyümek, büyüyelim derken hiç bir zaman kaliteden ödün vermek istemiyoruz.

<Sima> Peki Ömer, HarikaSohbet.com/Forum ile tanışman nasil oldu ?

<Sky> Harikasohbet.Com ismi yaklaşık 2005 yıllarında almış olduğum bir domain ismidir. Chat.Gen.TR IRC sunucusunu açtıktan sonra her sohbet sunucusunun bir forum sitesinin olduğuna inan biri olarak harikasohbet.com/forum açmayı yönetim kadromuz ile beraber uygun gördük. Henüz yeni olmasına rağmen gayet hızlı şekilde büyüyen bir potansiyele sahibiz.

<Sima> Ömer, Chat.Gen.Tr dışında hangi projelerin var ?

<Sky> Chat.Gen.TR aslında bir hobi gözü ile bakan biriyim. Real hayatımdaki işlerle genel itibari ile uğraşan biriyim boş vakitlerimizi chat ile uğraşarak geçirmeyi seviyorum. İnternet üzerinde 3-4 adet projem var, inşaat ve usta yönlendirme servisleri ağı ile meşgulum.

<Sima> Peki Sky, Chat.Gen.tr’nin şu anki durumu, geleceği ve ne şekilde projelendirilebileceği konusunda fikirlerini alabilirmiyim?

<Sky> Chat.Gen.TR hızlı bir şekilde büyüyen bir IRCD sohbet sunucusu olmuştur. Büyürken kaliteden taviz vermeden büyümeyi tercih ediyoruz. Amacımız diğer IRCD'ler gibi aşırı seviyesiz bir şekile büyümek değil, seviyeli bir ortam yakalayarak insanların birbirleri ile sohbet etmesini, oyun oynamasını ve radyosu ile keyifli dakikalar geçirmesini sağlamaktır.

<Sima> Peki Genel Olarak Chat-Sohbet Dunyasi Hakkindaki Dusuncelerin Nelerdir? Gecmiste ne idi Gelecekte Ne Olur ?

<Sky> Açıkcası 1998 yılında başlayan IRCD sohbet hikayesi geçmişte daha kaliteli ve güzel bir ortam sunmaktaydı kullanıcılarına, fakat günümüzde teknolojin ilerlemesi ve akıllı cep telefonları ile kalitenin biraz düştüğünü görmekteyim. Çoğu IRCD sohbet sunucusunun tamamen işe ticari baktığını ve bu yüzden bu tür IRCD sohbet sunucularının kalitesinin düşmesine neden olduğunu gözlemliyorum. Biz bunlardan biri olmadık hiç bir zaman olmayacağızda, amacımız ticaret değil kaliteli ve güzel boş vakitlerimizi sohbet ederek insanlarla tanışarak geçirmektir.

<Sima> Evet Ömer, benim sorularım bu kadar birazda arkadaşların sorularından seçtiklerimizi sorarım. :)

<Sky> Teşekkür ederim zor ve güzel sorularınız için Sima Hanım, onlarıda cevaplamaya çalışacağım.

<Sima> AntepLi : En Uzun Iliskin Ne Kadar Sürdü ? :D Elciye Zeval Olmaz Cvp Lutfen :D

<Sky> Biraz değişik bir soru olmuş :) 8 senelik bir ilişkim oldu, kısa süreli ilişki yaşamayı tercih etmeyen bir yapıya sahibim..

<Sima> AkinaLp   Bundan 13 Yil Onceki Yasina Gelmek Istermisin ? :)

<Sky> Kesinlikle 13 yıl önce daha güzel bakıyorduk hayata ve daha özgürdük. Sorumluluklarımız yoktu çünkü, hayat tozpembe geliyordu bize daha eğlenceli geçiyordu zaman ;)

<Sima> Nefret : Gecenlerde Operste Konusulan Konuyu Hayata Gecirmeyi Dusunuyormusun ?

<Sky> Konu güzel bir konuysa zaten hayata geçmiştir Nefret bey ;)

<Sky> Beni röportaja layık görüp zahmet ettiğiniz için ben teşekkür ediyorum sizlere. Öncelikle sizlere ve Harikasohbet.Com adresinde irc'in halen internette var olduğu gerçeği ile mücadele eden ve bu konuda bizlere ve yeni arkadaşlara teknik ve manevi olarak desteklerinizden ötürü emeği geçen herkese teşekkür ederim.. Herkese saygı ve sevgilier. Sima Hanım sizede röportaj için tşk ederim.

<Sima> Bizi Kirmadiginiz ve Ilgi Gosterdiginiz Icin Asil Biz Tsk Ederiz Efenim Ne Demek  8)
« Son Düzenleme: 17 Oca 2018 15:32:47 Gönderen: Sima »

Hoyrat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1.ci Haftanìn Konugu. ' Sky '
« Yanıtla #1 : 17 Oca 2018 15:52:02 »
Keyifli  bi röportaj olmuş :) emeğine sağlık... Sky yani ömeri tanımakta güzeldi.. Bende ömer'e bi soru sorayım.

İstanbul' a yolumuz düşerse bizi misafir edermi :)))))

gєçмє ηαмєят кöρяüѕüη∂єη, αιıяѕα ѕєι αιѕıη ѕєηι. уαтмα çαкαι göιgєѕιη∂є, уєяѕє αѕιαη уєѕιη ѕєηι..

Lia

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Oca 2018 15:54:25 »
Emeginize Sağlık Güzel Bir Röportaj olmus..Devamini Bekliyoruz.

AkinaLp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Oca 2018 16:06:13 »
Ömer Hep değerLi bir insandi :) HaLende öyLe. GüzeL roportajdi.

ilyasçakır

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Oca 2018 23:01:54 »
😉

Dost Siteler : sohbet siteleri | sohbet odaları | bizim mekan | islami sohbet | islami chat | mynet sohbet | cinsel sohbet |